Nacházíte se zde: Internet / Bezpečný internet

Bezpečný internet


Facebook nechá o změnách pravidel hlasovat uživatele

1. března 2009 Autor: ČTK

Pokud 7000 klientů Facebooku bude navrhovat změnu pravidel, nechá o ni komunitní síť hlasovat. Internetový společenský portál Facebook se v reakci na kritiku jeho zacházení s osobními údaji rozhodl do všech budoucích změn v pravidlech zapojit své uživatele. Oznámil to podle agentury DPA zakladatel webu Mark Zuckerberg. Nedávná změna v obchodních podmínkách, která Facebooku dala právo využívat po časově neomezenou dobu osobní data svých klientů, vyvolala v minulých týdnech vlnu protestů.

 

"Chceme být více otevření a transparentní," prohlásil Zuckerberg. Novinkou nyní bude, že uživatelé webu si všechny návrhy změn mají sami odhlasovat. Při účasti větší než 30 procent mají být výsledky závazné pro všechny registrované. K hlasování o navrhované změně pravidel má dojít tehdy, když se k nim v komentáři vyjádří více než 7000 klientů.

"Důvěřujeme našim uživatelům a oceňujeme jejich podněty," dodal Zuckerberg. Zdůraznil však, že rozhodnutí o nových produktech bude vedení firmy i nadále činit zcela nezávisle. Silná spoluúčast uživatelů na fungování webu je podle něj vzrušující experiment, kterým se Facebook bude i v budoucnu ubírat.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS