Nacházíte se zde: Vaše dotazy a komentáře

Vaše dotazy a komentáře


Jak poznat českou kvalitu

31. srpna 2009 Autor: Pavlína Kubíčková / Lenka Petýrková

Pavlína Kubíčková: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč nejsou všechny české výrobky označeny - třeba vlajkou. Myslím, že by se zvýšil jejich prodej, protože není snadné se v záplavě zboží orientovat. Taky by se mohly zřídit obchody jen s českým zbožím. Určitě by to ocenilo víc lidí, kteří chtějí nakupovat kvalitní české výrobky, ale je těžké je v obchodech sehnat a skoro nemožné zjistit odkud zboží pochází.A tak bude mít každý jistotu, že zboží skutečně pochází z ČR a není to jen matení zákazníků. Děkuji

 

Lenka Petýrková: Děkujeme za podnětný dotaz. V České republice již existuje program, který zviditelňuje kvalitní a důvěryhodné výrobky. Program se nazývá Česká kvalita, informace o něm naleznete na http://www.npj.cz/program-ceska-kvalita/o-programu/. Výrobky, které do programu patří, byly nezávisle otestovány a tudíž můžete mít vždy jistotu, že jsou kvalitní. Poznáte je podle toho, že jsou označeny logem (červenomodrý lístek s nápisem Česká kvalita) a další certifikační značkou. Certifikační značky, které do programu patří, naleznete také na stránkách NPK.
Co se týče potravin, můžete se v České republice spolehnout na značku KLASA. Uděluje ji ministr zemědělství již od roku 2003 a je zárukou dobrých a kvalitních potravin. Seznam takto certifikovaných výrobků naleznete na http://www.eklasa.cz/o-znacce-klasa/.
Dále se můžete řídit kritériem, že poctivý výrobce se nemusí stydět na obal výrobku uvést jméno své společnosti a adresu.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS