Nacházíte se zde: Vaše dotazy a komentáře

Vaše dotazy a komentáře


Jaké zvolit bačkorky

31. srpna 2009 Autor: Jitka Černá / Vlasta Mayerová

Jitka Černá: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mají certifikát Žirafy i nějaké bačkorky a také bych uvítala tipy přímo na nákup bačkorek, zda volit levnější látkové nebo raději sáhnout po certifikovaných kožených sandálích, které se dají nosit i venku. Je sice pravda, že se bačkorky používají na převážně hladkém povrchu, ale dítě v nich tráví velkou část dne (hlavně v zimě). Děkuji

 

o odpověď jsme požádali tajemnici ČOKA, PhDr. Vlastu Mayerovou: Vážená paní Černá, certifikáty v rámci nadstandardního hodnocení dětské obuvi (tedy v rámci dobrovolné certifikace) jsou udělovány i domácí obuvi, tzv. bačkorkám. Jak již sám název napovídá, jedná se o obuv účelovou, která slouží zejména doma na přezutí. Skutečností je, že děti mnohdy tráví v této obuvi i značnou část dne. Proto se také dbá na to, aby i tato obuv měla zejména dostatečně dobré a přiměřené tuhé opatky. Tato obuv je však většinou textilní a také výrobní způsob nedovolí, aby do obuvi mohly být osazeny tak pevné a tuhé opatky, jak je tomu např. u celousňové (kožené) vycházkové obuvi.
Do mateřských školek i doma je opravdu dle doporučení lékařů vhodnější používat, pokud je dítě v této obuvi téměř celý den, raději kotníčkové kožené sandálky. Pochopitelně tato obuv je ale podstatně dražší, než domácí textilní obuv. Rozhodně však není dobré dítě nechat běhat na hladkých tvrdých površích (dlažby, plovoucí podlaha) naboso nebo jen v ponožkách. Pokud byste měli doma měkký koberec, tak je vhodné v rámci dobrého procvičení nožní svaloviny nechat dítě proběhat i naboso, (pochopitelně ne zase celý den, aby dítě nenastydlo). Dobré je nechat běhat dítě naboso také v létě po přírodních površích jako jsou tráva nebo písek.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS