Nacházíte se zde: Internet / Kde se dozvědět více

Kde se dozvědět více


Ve Velké Británii vznikl dokument, podle něhož se budou moci orientovat rodiče dětí, které začínají s Internetem. Report doktorky Tanyi Byron se týká snad všech problematických oblastí Internetu a jeho hlavní doporučení lze velmi dobře použít i v našich podmínkách. Dětská psycholožka na obsáhlém dokumentu pracovala půl roku. Radí v něm rodičům, jak se vyrovnat s možným vlivem internetu a počítačových her na jejich děti. Tanya Byron trefně rodiče označuje za “internetové imigranty”, kdežto děti jsou podle ní v této problematice “místní”. Za velké téma považuje Tanya Byron klasifikaci počítačových her. Podle studie nestačí hru označit za nevhodnou pro hráče do osmnácti let, rodiče by se měli orientovat podle vyspělosti svého dítěte.
http://www.dcsf.gov.uk/byronreview/

Průzkum o ochraně dětí na internetu provedený organizacemi European Research into Consumer Affairs, Medienbildungsinstitut an der Landesakademie v Dolním Rakousku a Řeckým sdružením spotřebitelů v rámci Akčního plánu EU pro Internet:
http://www.net-consumers.org/policy/prcz.htm

Tipy pro ochranu dětí využívajících internet:
http://www.microsoft.com/cze/security/home/childrenonline.mspx
http://www.microsoft.com/cze/athome/security/children
/parentsguide.mspx

http://www.microsoft.com/cze/security/children/gamingonline.mspx

Komiks s kačerem Donaldem, který edukativní formou seznamuje rodiče i děti s možným nebezpečím na internetu:
http://www.microsoft.com/cze/athome/bezpecnyinternet/

21. prosince 2006 byly na tiskové konferenci projektu Safer Internet v ČR zveřejněny výsledky on-line šetření, jež bylo realizováno ve spolupráci s agenturou Gemius a s podporou portálů Atlas, iDnes, iHned a Seznam.
http://www.saferinternet.cz/data/articles/down_123.pdf

V únoru 2010 spustila Poštovní spořitelna spolu s Národním centrem bezpečnějšího internetu vzdělávací web bezpečně-online.cz, který poskytuje všechny informace o možných nebezpečích internetu a moderních komunikačních technologií a zároveň zábavnou a populární formou vzdělává. Součástí jsou i témata související se životními situacemi při používání elektronického bankovnictví či plateb na internetu.
http://www.bezpecne-online.cz

Horké linky:
http://www.internethotline.cz/
http://www.internethelpline.cz/
http://inhope.org/en/index.html

 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS