Poznáte nezávadnou hračku?

[19.3.2014 | Autor: Alice Petyrkova ]Také vnímáte poslední dobou tlak ze strany médií o nekvalitních či zdraví škodlivých hračkách pro Vaše děti? Přemýšlíte o tom, jak vlastně poznat nezávadnou hračku? Poradíme Vám!

Každý z nás se asi nejprve orientuje podle rozumu – pokud se nám nějaká hračka nezdá – raději ji nekupujme. Je děsivé, že neuvěřitelných osmdesát procent hraček prodávajících se na evropském trhu pochází z Číny! A bohužel jsou stále častěji označovány za závadné.
Jak tedy postupovat při výběru hračky tak, abychom něco svému dítěti nezpůsobili? Jak poznat nezávadnou hračku?

V případě, že si nejsme jisti nezávadností, hledejme označení CE.
Toto označení se používá na území celé Evropské unie a označuje hračku, která je v souladu se všemi předpisy EU. Tyto předpisy kladou v případě hraček důraz právě na bezpečnost, ale i na dostatečně kvalitní informace o používání hračky. Označení je povinné, musí být čitelné, umístěno viditelně a musí být připojeno k hračce neodstranitelně.
Pokud je hračka malinká nebo se skládá z malých částí, může být toto označení na štítku. Nezdá se-li Vám nějaká hračka – kontaktujte Českou obchodní inspekci. Ta hračku prověří a vy tím zabráníte dalším rodičům případné koupi.