Seznamky na internetu

[2.12.2015 | Autor: Lenka Mužíčková ]Doba terciálních médií – televize, internetu atd. nabízí nové příležitosti pro společenský život a seznamování. Abyste byli připraveni, s čím se mohou vaše děti setkat, připravili jsme pro vás následující článek.

Bavte se s dětmi o tom, komu sdělují své intimnosti

Nedávno jedna velká americká seznamka podlehla ataku hackerů a údaje z profilů milionů uživatelů se objevily na internetu volně ke stažení. Jednalo se ale o velmi citlivé údaje. Když se chce člověk s někým seznámit, musí o sobě něco prozradit, například svoji sexuální orientaci nebo to, jestli má zájem o zálety mimo své manželské či partnerské vztahy.

Diskutujte s dětmi o tom, komu a co na internetu sdělují. Můžete s nimi projít podmínky ochrany osobních údajů u příslušného provozovatele a upozornit je na to, jak se ověřuje důvěryhodnost provozovatele:

VIP členství a podobné chytáky

Lepší dříve nežli později… Dále je děti dobré upozornit na úskalí plateb za různé služby. Zpět na příklad seznamek: při registraci je nutné brát na zřetel, k čemu se člověk zavazuje. Seznamovací servery mohou být psané v češtině, ale provozované společnostmi z jiných zemí EU, které nabízejí placené formy členství, například krátkodobé levné VIP členství. VIP… To zní lákavě, ale pozor! VIP členství je levné jen na první měsíc či dva a pak se někdy automaticky prodlouží s tím, že za další tři měsíce se zaplatí i několik tisíc korun, které seznamka strhne z platební karty nebo požaduje doplatit jiným způsobem.