Do obchodů se dostaly dětské telefony, které mohou poškodit sluch

[11.12.2008 | Autor: toh, Novinky.cz ]Na předvánočním trhu objevili inspektoři v obchodech další zdraví nebezpečné hračky. Tentokrát jde o plastové telefony, které mohou poškodit sluch dětí. Česká obchodní inspekce (ČOI) již zakázala výrobky prodávat.

„Plastové telefony o více jak 20 decibelů překračují maximální povolenou hladinu akustického tlaku pro hračky přikládané k uchu, mohou tak poškodit sluch dítěte,“ uvedla inspekce.

Konkrétně jde o hračky s názvem Phone New Style a Benign Girl - Super Telephone. Obě byly vyrobeny v Číně. První uvedený výrobek je balený v papírové krabici. Telefony jsou růžově zelené a napájí se čtyřmi tužkovými bateriemi.

Jak ČOI upozornila, maximální povolení hladina akustického tlaku je 80 decibelů. Z testů však vyplývá, že hračky dosahují hladiny akustického tlaků kolem 100 decibelů. To platí i pro druhý zmiňovaný výrobek. Ten je balený v sadě s panenkou a má připomínat otevírací mobilní telefon.

Nebezpečné telefony se již v obchodech nesmí prodávat.

Podívejte se na reportáž TV Prima k této problematice: http://www.novinky.cz/clanek/156463-video-do-obchodu-se-dostaly-detske-telefony-ktere-mohou-poskodit-sluch.html

Převzato z: Novinky.cz