Nacházíte se zde: Hračky / RAPEX - rizikové hračky

RAPEX - rizikové hračky


ČOI zakázala prodej nebezpečných zapalovačů

12. dubna 2010 Autor: ČOI

Celkem tři druhy zapalovačů Novelty - ve tvaru otevřeného balíčku plátkových žvýkaček, pistole a ručního granátu zakázala Česká obchodní inspekce prodávat, protože jsou pro spotřebitele, obzvlášť děti, nebezpečné.

 

Zapalovače nejsou ve shodě s požadavky nařízení vlády o bezpečnosti zapalovačů uváděných na trh. Dle nařízení je zapalovač neobvyklého typu vždy považován za nebezpečný a nesmí být uveden na trh. Výrobky tedy nevyhovují požadavkům, které jsou stanoveny zákonem.

U zapalovačů hrozí nebezpečí vzniku požáru a popálení dítěte, které si zapalovače velmi lehce (vzhledem ke tvaru a velikosti) zamění za potravinu (zapalovače novelty ve tvaru plátkových žvýkaček v přebalu žluté a zelené barvy, označeny JUICY FRUIT a LIGHTER ), zamění za hračku (zapalovač novelty ve tvaru ručního granátu - v barvené kombinaci zelené, hnědé a černé barvy). V případě zapalovače novelty ve tvaru pistole v barvené kombinaci stříbřité a černé barvy, který je opatřený laserem, hrozí navíc případné poškození zraku.

Z výše uvedených důvodů Česká obchodní inspekce zakázala prodej uvedených výrobků a následně distributor přijal opatření, na základě kterého stáhl předmětné výrobky z trhu.

 
  Obrázky 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS