Nacházíte se zde: Hračky / RAPEX - rizikové hračky

RAPEX - rizikové hračky


Nebezpečná bobtnavá zvířátka

2. září 2010 Autor: ČOI

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR je v nabídce pro spotřebitele výrobek, který představují riziko pro uživatele a to zejména pro děti.
Výskyt výrobku zjistili inspektoři inspektorátu České obchodní inspekce Plzeňského a Karlovarského a jedná se o bobtnavá zvířátka Oceanic animal grow: delfín rovný, delfín tvarovaný a hroch.

 

Uvedené hračky jsou původem z Číny a byly zjištěny v prodeji balené jednotlivě na kartě v celofánovém sáčku. Na obalu je uveden z jedné strany název a EXPAND 600 % SIZE. Na druhé straně obalu je uveden návod k použití, a to pouze v anglickém jazyce a symbol pro varování týkající se věku dítěte (nevhodné pro děti do 3 let).

Po provedeném posouzení bylo zjištěno, že tyto výrobky nesplňují požadavky na bezpečnost hraček.

Hračka se celá vejde do válce pro malé části a v případě polykání hračky hrozí nebezpečí dušení dítěte. Při spolknutí může navíc dojít k nabobtnání výrobku v zažívacím traktu a způsobit tak vážné zdravotní problémy.

Hračka nesplňuje základní požadavky k uvedení výrobku na trh stanovené zákonem o technických požadavcích na výrobky, a proto bylo na výrobek vydáno ochranné opatření ve smyslu zákazu uvádět výrobek na trh a dále ho distribuovat. Současně byl uložen i příkaz stažení výrobku z trhu.

 

 
  Obrázky

 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS