Nacházíte se zde: Hračky / RAPEX - rizikové hračky

RAPEX - rizikové hračky


Dětská tříkolka DE BAOLE

10. prosince 2008 Autor: ČOI

Výrobce (dovozce): neznámý
Dodavatel: nezjištěn
Druh nebezpečí: Riziko ohrožení zdraví
 
POSOUZENÍ:
Výsledek zkoušky prokázal, že vlastnosti předmětného výrobku nejsou ve shodě s požadavky ČSN EN 71-1+A 4:2007 Bezpečnost hraček – Část 1 : Mechanické a fyzikální vlastnosti.

ZJIŠTĚNÍ:

Rukojeti řídítek tříkolky jsou zakrytovány plastovými kryty, které je možno lehce oddělit. Odkryjí se tak přístupné ostré hrany řídítek. Vzniká možnost poškození zdraví (řezné rány) při předvídatelném použití.

Další nesplnění, zjištěné analýzou rizik čl. 4.15.1.2 – tříkolka není vybavena návodem k sestavení a použití, uživatel není upozorněn na potenciální nebezpečí spojená s použitím a na bezpečnostní opatření, která je nutno dodržovat.

Výrobek nesplňuje základní požadavky k uvedení na trh dle § 2 odst. 1 NV č.19/2003 Sb., o technických požadavcích na hračky v návaznosti na § 13 zák. č. 22/97 Sb., o technických požadavcích na výrobky, v platném znění.

OPATŘENÍ:
Uložen zákaz prodeje na výrobky zjištěné v prodeji dle § 7 odst. 1 písm. a) zák. č. 64/86 Sb., o ČOI, v platném znění a bude vydáno ochranné opatření dle § 7a odst. 1 písm. b) a c) tohoto zákona.

Převzato z: ČOI
 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS