Nacházíte se zde: Hračky / RAPEX - rizikové hračky

RAPEX - rizikové hračky


Chrastítko TOY 330C

2. února 2009 Autor: ČOI

Země původu Čína
Dovozce: PTT Global s.r.o.

 

POPIS VÝROBKU:
Balen v plastovém sáčku s papírovou manžetou - č.k. 4444019033004, značka shody CE. V chrastítku jsou naproti sobě umístěná pohyblivá kolečka a hroty. Na papírovém štítku na sáčku uvedeno „Nevhodné pro děti do 3 měsíců" a piktogram, pod kterým je uvedeno: 0-3 měsíc. Na papírové manžetě uvedeno 3+month a piktogram, že výrobek není vhodný pro děti do tří let, přestože jednoznačně z povahy výrobku vyplývá, že se jedná o výrobek vhodný pro děti mladší 36 měsíců.

ZJIŠTĚNÍ: Výrobek není v souladu s ČSN EN 71-1+A 4:2007 čl.5.1 písm b).

U chrastítka hrozí nebezpečí uvíznutí prstů dítěte mezi kolečky a hroty, včetně poranění při jejich vyprošťování, a nebezpečí poranění jazyka v případě vkládání výrobku do úst, což lze vzhledem k charakteru výrobku předpokládat.

Druh nebezpečí: riziko ohrožení zdraví Vzhledem k tomu, že výrobek je určen pro nejmladší skupinu dětí, lze s ohledem na jejich chování předpokládat, že budou výrobek vkládat do úst a prsty do otvorů, což může způsobit jejich poranění. Výrobek nesplňuje základní požadavky k uvedení na trh dle § 2 odst. 1 NV č. 19/2003 Sb., o technických požadavcích na hračky.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS