Nacházíte se zde: Hračky / RAPEX - rizikové hračky

RAPEX - rizikové hračky


ČOI upozorňuje na nebezpečnou hračku Teletubbies

17. února 2009 Autor: ČOI

Hračka TELETUBBIES
Výrobek není označen výrobcem, popřípadě dovozcem, názvem výrobku, vhodností věku dítěte.
Výrobek je označen značkou shody CE
Země původu: Made in China

 

Popis výrobku: Jedná se o plyšovou hračku panáčka na motivy Teletubbies. Hračka funguje na tři baterie, na zadní části hračky pod zdrhovadlem umístěn prostor pro uložení baterie, hračka svítí a zpívá.

Zjištění:
Vlastnosti výrobku nejsou ve shodě s požadavky ČSN EN 71-1+A4:2007 Bezpečnost hraček - Část 1 : Mechanické a fyzikální vlastnosti. čl. 5.2 písm.b) Při rozepnutí zdrhovadla na zádech hračky je volně přístupný výplňový měkký materiál, který je možné utrhnout, čímž vzniknou malé části, a může dojít ke spolknutí či vdechnutí a způsobit tak zadušení dítěte Tento materiál prostupuje i přes zdrhovadlo. Riziko nebezpečí: Vážné   Vlastnosti výrobku nejsou ve shodě s požadavky ČSN EN 62115:2006 Elektrické hračky - Bezpečnost čl. 14.7 Prostor pro uložení baterie je přístupný bez použití nástroje, není dostatečně zabezpečen, neboť přístup k bateriím je pouze pomocí zdrhovadla. Riziko nebezpečí: Vážné

Závěr: Riziko udušení a poranění dítěte - nebezpečí vdechnutí či spolknutí měkkých částí a poranění z důvodu nedostatečného zabezpečení krytu pro prostor baterie.

Výrobek nesplňuje základní požadavky k uvedení na trh dle § 2 odst. 1 NV č. 19/2003 Sb., o technických požadavcích na hračky v návaznosti na § 13 zák.č. 22/97 Sb., o technických požadavcích na výrobky, v platném znění.

 
  Obrázky

 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS