Nacházíte se zde: Potraviny / Zdravá výživa

Zdravá výživa


Povinnost uvádět výživové údaje

13. prosince 2016 Autor: Lenka Mužíčková

Dnes vstupuje v platnost poslední část evropského nařízení o označování potravin, díky kterému mají výrobci povinnost uvádět na obalu výživové hodnoty. Na potravinových obalech tedy přibude tabulka, kolik potravina obsahuje energie, tuků, nasycených mastných kyselin, sacharidů, cukrů, bílkovin a soli.
 

Informovanější spotřebitel...

Hlavním cílem je umožnit zákazníkům, aby mohli při výběru jídla zohlednit i různý obsah živin. Proto se na všech potravinách povinně uvádí množství živin ve 100 g nebo ve 100 ml. Navíc mohou výrobci informovat i o výživové hodnotě jedné porce.

Můžeme také doplnit, že tuto možnost mají mít i zákazníci nakupující online. I pro e-shopy platí povinnost uvádět veškeré informace o prodávaných potravinách, včetně výživových hodnot.

Proč na některých obalech informace ješte není?

Taková situace může mít čtyři příčiny. V první řadě můžete mít "štěstí" na výrobek, který byl zabalen ještě v době před povinným uváděním informací. Takové zboží se nemusí nyní stahovat z obchodů, ale může být v prodeji až do vyčerpání zásob.

Druhou příčinou může být to, že zrovna držíte v ruce potravinu, která výživové údaje mít nemusí. Pár takových výjimek legislativa obsahuje: jde například o sůl, kávu, čaje, neochucenou vodu, jednodruhové nezpracované potraviny (např. výsekové maso) a speciální výjimku dostaly i potraviny vyráběné některými malými firmami.

Třetí možností je, že výživové údaje nejsou uvedeny v podobě tabulky, ale někde na obalu v řádku. Tato situace je výjimečná a týká se

Za čtvrté, povinnost se nevztahuje na nebalené zboží. Týká se skutečně jen potravin, které se prodávají v obalech. Jedinou možností v tomto případě zůstává vstřícný přístup obchodníka, který by údaje o výživové hodnotě na požádání sdělil dobrovolně.

zdroj: dTest
 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS