Nacházíte se zde: Dětské boty / Zdravotně nezávadná dětská bota

Zdravotně nezávadná dětská bota


Čeští výrobci dětské obuvi obstáli na „jedničku“

12. ledna 2009 Autor: PhDr. Vlasta Mayerová

Ne nadarmo se říká: „Ševče, drž se svého kopyta“. Tato pravda se potvrdila při zářiovém testu MF Dnes, kdy byla testována dětská obuv určená pro prvňáčky od různých výrobců.

 

Není žádným tajemstvím, že více než 60 % celosvětové výroby obuvi je realizováno v jediné zemi - v Číně. Tomuto trendu odpovídá i nabídka dětské obuvi na pultech našich prodejen a výběr obuvi od redaktorů MF Dnes pro testování tuto skutečnost jen potvrdil. Dle našich zkušeností, i když výrobce, resp. země původu nebyla u mnoha modelů uvedena, minimálně 8 modelů dětské obuvi z 12 vybraných mělo svůj původ v Číně.  Po laboratorních zkouškách a atestech v nezávislé zkušebně obstál na „1“ pouze jediný model. Pochopitelně tento jediný model byl od českého výrobce z Valašských Klobouk.

Je potěšitelné, že se na Zlínsku se daří udržet tradice výroby dobré a kvalitní dětské obuvi.  Mnozí menší výrobci dnes také úspěšně spolupracují s ateliérem designu obuvi a s mladými nadějnými designéry, jež studují tento obor na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Díky tomuto propojení dochází k synergickým efektům, kdy česká dětská obuv není jen kvalitní a zdravotně nezávadná, ale má také velmi atraktivní a líbivý design.  Mnoho českých výrobců si nechává nadstandardní kvalitu své produkce, ortopedickou a hygienickou nezávadnost ověřit také v systému tzv. nadstandardního hodnocení dětské obuvi, kdy obuv, jež obstojí ve všech uvedených parametrech, může mít při prodeji v obchodě visačku „žirafy“ a nápis „Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě“.

 

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS