Nacházíte se zde: Hračky / Zdravotně nezávadná hračka

Zdravotně nezávadná hračka


Rozdělení hraček podle věku dítěte

26. listopadu 2015 Autor: Ilona Pechová, Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p.

Pro posouzení bezpečnosti hračky je velice důležité vědět, pro jak staré dítě je hračka určená. Největší rozdíl je v požadavcích na hračky pro děti do 3 let a nad 3 roky.

 

Malé děti dávají všechno do úst, takže hračky musí mít takovou velikost a pevnost, aby se s nimi nebo jejich částmi dítě nemohlo spolknutím nebo vdechnutím udusit. Dále nesmí mít např. dlouhé šňůry, u nichž by mohlo dojít k omotání kolem krku a tím uškrcení dítěte.

Vzhledem k přísnějším požadavkům na bezpečnost hraček pro děti do 3 let se v obchodech setkáváme s hračkami, které jsou evidentně svým charakterem pro malé děti, ale mají na sobě upozornění, že nejsou vhodné pro děti do 3 let, většinou z důvodů možnosti spolknutí malých dílů. Takové označení na těchto hračkách směrnice o bezpečnosti hraček nepřipouští!

Jaké jsou tedy hračky pro děti do 3 let?

Mezi ně spadají nejen hračky pro velmi malé děti jako jsou chrastítka, kousátka apod. ale i knihy z textilu nebo měkkého plastu, textilní měkce cpané hračky, plastové panenky s jednoduchými doplňky, houpačky s ohrádkou, voskovky, pastelky, barvy nanášené prstem, křídy, plastelína, omalovánky, jednoduché skládanky s velkými díly, odrážedla, malé tříkolky, houpací koně, hračky na tahání nebo tlačení, hračky na písek, jednoduché hudební hračky, měkké míče, stany, prolézací tunely a další typy hraček, které mají jednoduchý design, jednoduché ovládání a doplňky, snadné držení a skládání, nízkou hmotnost, větší díly a malý počet dílů.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS