Nacházíte se zde: Oblečení / Zdravotně nezávadné oblečení

Zdravotně nezávadné oblečení


Nevhodné teplákové soupravy a mikina

15. března 2009 Autor: ČOI

Dětská tepláková souprava QUN YI
Dětská souprava DUDU BABY
Dětská mikina JIA DA LI

 

Dětská tepláková souprava QUN YI

Popis výrobku: Dětská tepláková souprava (mikina s kapucí, tepláky) je určena pro malé děti (velikost 6). Kapuce mikiny obsahuje funkční modrou šňůru na stažení s volnými konci zakončenými umělohmotnými koncovkami. Dětská tepláková souprava je určena pro běžné nošení.  
Posuzovaný výrobek svým charakterem, vlastnostmi, designem a označením velikosti spadá jednoznačně do kategorie dětského oblečení určeného pro malé děti - osoby ve věku od narození do 7 let, což zahrnuje všechny děti do výšky 134 cm včetně.  
Údaje na výrobku:
Výrobek byl opatřen našitými údaji: za krkem všitá etiketa obsahující název výrobku a velikost,  v levém bočním švu všitá textilní etiketa obsahující materiálové složení a symboly ošetřování. Na předním díle je výšivka obsahující motiv květu a motýla, doplněno korálky s nápisem I Love you.  
Výrobce (dovozce):
označení QUN YI nelze identifikovat Dodavatel: LEOTEXCO s.r.o.  
Výsledek posouzení:
Šňůra na stažení u kapuce představuje vážné riziko pro spotřebitele, uživatele (malé děti), neboť může dojít k poranění nebo udušení následkem nepředvídatelného zachycení šňůrami na stažení u dětského oblečení s ohledem na věk dítěte a na jeho běžné chování a aktivity odpovídající jeho věku a stupni vyspělosti.   Výrobek není ve shodě s požadavky ČSN EN 14862 Bezpečnost dětského oblečení - Šňůry a šňůry na stažení u dětského oblečení - Specifikace (čl. 3.2. - platnost do 31.8.2008 , čl. 3.2.1. platnost u dětského oblečení vyrobeného od 1.9.2008), neboť dětské oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami u kapuce a v oblasti krku.   Výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle ust. § 3 odst. 1 písm.d) a odst. 4) zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, v platném znění.

Dětská souprava DUDU BABY

Popis výrobku: Dětská souprava (mikina s kapucí, tričko a dupačky) je určena pro malé děti  (velikost 6 měsíců). Kapuce mikiny obsahuje funkční bílou šňůru na stažení s volnými konci zakončenými uzlem. Dětská souprava je určena pro běžné nošení.  
Posuzovaný výrobek svým charakterem, vlastnostmi, designem a označením velikosti spadá jednoznačně do kategorie dětského oblečení určeného pro malé děti - osoby ve věku od narození do 7 let, což zahrnuje všechny děti do výšky 134 cm včetně.  
Údaje na výrobku: Výrobek byl opatřen našitými údaji: za krkem všitá etiketa obsahující název výrobku a velikost,  papírová visačka obsahuje materiálové složení a symboly ošetřování. Na předním díle je aplikace medvídka, delfína a nápis My OHI Deay.  
Výrobce (dovozce): označení DUDU BABY nelze identifikovat Dodavatel: LEOTEXCO s.r.o.
Výsledek posouzení: Šňůra na stažení u kapuce představuje vážné riziko pro spotřebitele, uživatele (malé děti), neboť může dojít k poranění nebo udušení následkem nepředvídatelného zachycení šňůrami na stažení u dětského oblečení s ohledem na věk dítěte a na jeho běžné chování a aktivity odpovídající jeho věku a stupni vyspělosti.   Výrobek není ve shodě s požadavky ČSN EN 14862 Bezpečnost dětského oblečení - Šňůry a šňůry na stažení u dětského oblečení - Specifikace (čl. 3.2. - platnost do 31.8.2008 , čl. 3.2.1. platnost u dětského oblečení vyrobeného od 1.9.2008), neboť dětské oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami u kapuce a v oblasti krku.   Výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle ust. § 3 odst. 1 písm.d) a odst. 4) zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, v platném znění.

Dětská mikina JIA DA LI

Popis výrobku: Dětská mikina s kapucí je určena pro malé děti  ( velikost 6 ). Kapuce mikiny obsahuje funkční světlomodrou šňůru na stažení s volnými konci zakončenými umělohmotnými koncovkami. Dětská mikina je určena pro běžné nošení.   Posuzovaný výrobek svým charakterem, vlastnostmi, designem a označením velikosti spadá jednoznačně do kategorie dětského oblečení určeného pro malé děti - osoby ve věku od narození do 7 let, což zahrnuje všechny děti do výšky 134 cm včetně.  
Údaje na výrobku:
Výrobek byl opatřen našitými údaji: za krkem všitá etiketa obsahující název výrobku a velikost,  v levém bočním švu všitá textilní etiketa obsahující materiálové složení a symboly ošetřování. Na předním díle je výšivka z korálků zobrazující číslo 26 a hvězdičky.  
Výrobce ( dovozce ): označení JIA DA LI nelze identifikovat
Dodavatel:
LEOTEXCO s.r.o. 
Výsledek posouzení: Šňůra na stažení u kapuce představuje vážné riziko pro spotřebitele, uživatele (malé děti), neboť může dojít k poranění nebo udušení následkem nepředvídatelného zachycení šňůrami na stažení u dětského oblečení s ohledem na věk dítěte a na jeho běžné chování a aktivity odpovídající jeho věku a stupni vyspělosti.   Výrobek není ve shodě s požadavky ČSN EN 14862 Bezpečnost dětského oblečení - Šňůry a šňůry na stažení u dětského oblečení - Specifikace (čl. 3.2. - platnost do 31.8.2008 , čl. 3.2.1. platnost u dětského oblečení vyrobeného od 1.9.2008) neboť dětské oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno a dodáváno se šňůrami na stažení, funkčními šňůrami nebo dekoračními šňůrami u kapuce a v oblasti krku.   Výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost výrobků dle ust. § 3 odst. 1 písm.d) a odst. 4) zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, v platném znění.

 
  Obrázky


 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS