Nacházíte se zde: Oblečení / Zdravotně nezávadné oblečení

Zdravotně nezávadné oblečení


Europoslankyně Roithová o nebezpečných látkách v oblečení

5. prosince 2008 Autor: Tomáš Zdechovský

Zuzana Roithová navštívila letos v dubnu Pardubický kraj, kde hovořila s s ředitelkou Dětského centra Veská a dětskou alergoložkou Drahomírou Peřinovou o nebezpečných látkách přidávaných do dětského oblečení. Tyto látky totiž u dětí vyvolávají četné alergické reakce.

 

„Je třeba se důkladněji zabývat rozborem látek, které obsahuje dětské oblečení. Některá barviva v materiálech z Číny vyvolávají díky obsahu nebezpečných látek alergické reakce,“ říká europoslankyně Zuzana Roithová. Její slova potvrzuje i dětská alergoložka Drahomíra Peřinová

„V ordinacích máme stále více případů, kdy se u dětí i dospělých objeví na základě nošení nějakého kusu látky alergická reakce. Kontrolními orgány by se mělo více hlídat, jaké má oblečení složení a co obsahuje za barviva,“ říká alergoložka Peřinová.

Zuzana Roithová se toto a jiná témata týkající se ochrany dětského spotřebitele v nejbližších dnech chystá otevřít na půdě Evropského parlamentu ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Roithová věří, že se jí podaří prosadit certifikaci levného a mnohdy nekvalitního textilního zboží a obuvi dováženého z Číny a jiných asijských zemí obsahujícího zdraví nebezpečné látky. „Výrazně by to pomohlo ochraně především těch nejmenších spotřebitelů,“ dodává Roithová.

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS