Nacházíte se zde: Oblečení / Zdravotně nezávadné oblečení

Zdravotně nezávadné oblečení


Europoslankyně Roithová o nebezpečných látkách v oblečení

5. prosince 2008 Autor: Tomáš Zdechovský

Zuzana Roithová navštívila letos v dubnu Pardubický kraj, kde hovořila s s ředitelkou Dětského centra Veská a dětskou alergoložkou Drahomírou Peřinovou o nebezpečných látkách přidávaných do dětského oblečení. Tyto látky totiž u dětí vyvolávají četné alergické reakce.

 

„Je třeba se důkladněji zabývat rozborem látek, které obsahuje dětské oblečení. Některá barviva v materiálech z Číny vyvolávají díky obsahu nebezpečných látek alergické reakce,“ říká europoslankyně Zuzana Roithová. Její slova potvrzuje i dětská alergoložka Drahomíra Peřinová

„V ordinacích máme stále více případů, kdy se u dětí i dospělých objeví na základě nošení nějakého kusu látky alergická reakce. Kontrolními orgány by se mělo více hlídat, jaké má oblečení složení a co obsahuje za barviva,“ říká alergoložka Peřinová.

Zuzana Roithová se toto a jiná témata týkající se ochrany dětského spotřebitele v nejbližších dnech chystá otevřít na půdě Evropského parlamentu ve Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů. Roithová věří, že se jí podaří prosadit certifikaci levného a mnohdy nekvalitního textilního zboží a obuvi dováženého z Číny a jiných asijských zemí obsahujícího zdraví nebezpečné látky. „Výrazně by to pomohlo ochraně především těch nejmenších spotřebitelů,“ dodává Roithová.

 
 
els-ed
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
Optimalizace pro vyhledávače (SEO): Komunikační a public relations agentura Commservis.com, s.r.o., (c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008
Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS