Nacházíte se zde: Oblečení / Zdravotně nezávadné oblečení

Zdravotně nezávadné oblečení


Textilní výrobky pro děti do tří let

5. prosince 2008 Autor: SOTEX GINETEX CZ

Pro děti ve věku do tří let jsou stanoveny hygienické požadavky vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č. 84/2001 Sb., které se vztahují také na textilní výrobky.

 

Výrobky pro děti do tří let:

  • musí být vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek používání byly zdravotně nezávadné, popřípadě nemohly způsobit žádné tělesné poškození při spolknutí, nedocházelo k přenosu jejich složek na kůži nebo sliznici v množství, které by mohlo poškodit zdraví dětí,
  • nesmějí obsahovat patogenní a podmíněně patogenní mikroorganismy,
  • mohou vykazovat pouze pach, charakteristický pro daný materiál,
  • musí být odolné proti slinám, pokud nelze vyloučit jejich kontakt s ústy.

Zakázané látky a limity nebezpečných látek jsou uvedeny v přílohách citované vyhlášky MZ č.84/2001 Sb.. Výrobky zdravotně nezávadné pro děti do tří let splňující hygienické požadavky stanovené vyhláškou mohou být na výrobcích označeny piktogramem uvedeným níže. Pro ostatní skupiny obyvatel lze využít část výše uvedené vyhlášky MZ s mírnějšími limity zakázaných škodlivých látek a výrobky, splňující tyto limity jsou označeny piktogramem jako tzv. všeobecná zdravotní nezávadnost.

Zdravotní nezávadnost pro děti do tří let

Výrobky splňující požadavky vyhlášky 84/2001 Sb., podle níž výrobek nesmí přesahovat limitní hodnoty pH vodného výluhu a jiných škodlivých látek jako jsou formaldehyd, určité druhy těžkých kovů a aromatických aminů. Takto označené výrobky musí být také odolné vůči potu a slinám, stálobarevné v otěru a v potu. 

Všeobecná zdravotní nezávadnost

Výrobky takto označené neobsahují zakázaná barviva a nepřekračují limitní hodnoty zdraví škodlivých látek — pH vodného výluhu, obsah formaldehydu a stálobarevností v otěru.

Převzato z: SOTEX GINETEX CZ 

 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS