Nacházíte se zde: Časopis LUSK

Časopis LUSK


LUSK 3 - Boty a oblečení

28. listopadu 2011 Autor: Lenka Petýrková

Nohy jsou nejzatíženější částí lidského těla hned po srdci. Dobré a kvalitní obouvání v dětství je základem zdraví a prevencí do dospělosti, nezdravý vývoj nohy může totiž způsobit bolavá kolena, kyčle, záda... zkrátka postihne celý pohybový aparát. Je tedy na pováženou, že podle odborných studií má už třetina všech předškoláků vady nohou vzniklé nošením nevhodných bot.
S ohledem na výše uvedené jsme se poslední číslo letošního LUSKu rozhodli věnovat zdravému obouvání dětí a bezpečnosti dětského oblečení.
 
Shrnujeme v něm základní rady odborníků a cílem předkládaných článků není vyděsit rodiče, že pokud nebudou dětem obouvat certifikované boty a nebudou je oblékat do značkového oblečení, jejich děti se budou špatně vyvíjet. Chceme jen upozornit na podstatná úskalí a vyvolat diskusi o kvalitě zboží, které se dnes prodává.
Pokud se v obchodech budeme zajímat o bezpečnost dětských výrobků a jejich certifikaci, prodejci se nám přizpůsobí a začnou postupem času nabízet kvalitní zboží, po kterém se ptáme. Je to idealistická myšlenka a také běh na dlouhou trať. Tak se do toho dejme už teď!

Časopis je opět tematicky rozdělen na dvě části - metodickou a "čtenářskou".

Metodická část
je věnována učitelům mateřských škol a koordinátorům mateřských center. Slouží jako inspirace pro vedení "vyučování". I samotní rodiče v této sekci ale naleznou spoustu aktivit, které mohou se svými dětmi provádět: spojovačky, vystřihovánky, labyrinty atd.

Čtenářská část pak nabízí zajímavé odborné, ale populárně psané články k tématu zdravého stravování:
1) Správné obouvání
2) Desatero pro výběr obuvi
3) Základ zdravého fyzického vývoje našich dětí
4) Pár tipů ohledně dětských ponožek
5) Jak a kdy reklamovat boty
6) O textilních vláknech
7) Označování textilu

Metodickou i čtenářskou část naleznete ve formátu PDF níže.
 
Přiložené soubory
Metodicka_cast_3.pdf
 
Ctenarska_cast_3.pdf
 
 
Bezpečné hračkyNezávadná obuvNezávadné oblečeníBezpečný InternetZdravotně nezávadné potravinyKontakt
(c) Ochrana dětí před nebezpečnými výrobky, 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek
Chci být informován o aktualitách - RSS