Zapojte se do veřejné konzultace a ovlivněte podobu nového zákona o ochraně spotřebitele

[25.7.2018 | Autor: Lenka Mužíčková ]Spotřebitelské právo se neustále vyvíjí, reaguje na vývoj trhu. V současné době tak dochází k jeho revizi nejen na evropské, ale i na české úrovni. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce právní úpravu nadále zkvalitňovat, a tím ještě lépe chránit spotřebitele, a také omezovat nadbytečnou byrokratickou zátěž podnikatelů.

Proto se obracíme na širokou veřejnost a dáváme každému možnost vyjádřit názor a ovlivnit tak podobu nového zákona o ochraně spotřebitele. Počínaje dneškem jsme spustili veřejnou konzultaci, která potrvá až do 31. srpna,“ říká ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Ministerstvo připravilo dva dotazníky určené pro spotřebitele a podnikatele. Dotazník pro spotřebitele je dostupný na těchto stránkách, podnikatelé ho najdou zde. Spotřebitele a podnikatele čekají zejména otázky, jaké mají zkušenosti s reklamací.

Vyplnění dotazníku zabere jen chvíli, odpovědi každého účastníka pro nás ale budou cenným zdrojem při přípravě nového zákona,“ dodává ministryně Nováková.